Почетна Автори Вести од Радио Гевгелија

Радио Гевгелија

237 Вести 0 КОМЕНТАРИ

Се роди ХРИСТИНА , првото новороденче во општина Гевгелија!

На 6 јануари, во Општата болница во Гевгелија, се породи Данче Поцкова, која роди женско дете,...

Шеќеринска деновиве во посета на јужната граница!

ШЕЌЕРИНСКА ВО ПОСЕТА НА ЈУЖНАТА ГРАНИЦА.Состојбата на јужната граница е стабилна, а припадниците на АРМ ги извршуват...

КОЛЕДАРСКИ ХЕПЕНИНГ 2019

КОЛЕДАРСКИ ХЕПЕНИНГ 201926-ти „Коледарски хепенинг“ ќе се...

Хуманитарна трка

Хуманитерно трчање за подигање на свеста за постоењето на ретката белодробна болест – Пулмонална хипертензија. Трката започна од плоштадот во Струмица, а...

Градоначалникот Сашо Поцков ги прими децата од “Мајка Тереза” !

Градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков денес ги прими децата од Центарот за деца со посебни потреби „Мајка Тереза“ во Гевгелија,...

Трка “За Ѓурѓица”

Претседателката на Асоцијацијата за пулмонална хипертензија ,,Момент Плус’’ Ѓургица Ќаева денес на градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков му оддаде Благодарница...

Работна средба во (Ќустендил) Бугарија

Градоначалникот на општина Гевгелија денес во Техничкиот секретаријат на ИПА - ППС оствари средба во Ќустендил, Бугарија, со директорот Николај Дочев, а...

Вечер за паметење со Македонската Опера и Балет

Во Гевгелија се случи несекојдневен настан – Гала концерт на Македонската опера и балет, кој привлече голем интерес и воодушевување кај гевгелиската...

Денеска е голем празник се слави првиот Господов апостол: Ова се народните верувања за...

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 ноември.Денеска е Св. апостол Андреј Првоповикан.Свети Андреј беше по професија рибар, како повеќето...

PIPI НЕКОГАШ , PIPI ДЕНЕС

PIPI НЕКОГАШ , PIPI ДЕНЕС